امکانات دانشکده

مرکز کامپیوتر دانشکده مهندسی برق واقع در طبقه منهای یک ساختمان ابوریحان مجهز به 160 کامپیوتر، پرینتر رنگی و سیاه سفید می باشد. ساعات مراجعه به مرکز در طول ترم از شنبه تا چهارشنبه از 7:30 الی 19 می باشد.

مسئولین مرکز کامپیوتر:

لیلا عزیزی همتی ( WebAdmin ) به شماره تلفن 64543384 می باشد.

اتاق سرور مستقر در طبقه 6 ساختمان ابوریحان، شماره 608، به شماره تلفن 64543396 می باشد.

مسئول اتاق سرور آقای جواد استادرضا ( NetAdmin ).

دانشجویان ورودی هر سال تحصیلی برای استفاده از امکانات مرکز کامپیوتر مراحل زیر را دنبال می نمایند:

گرفتن شماره کاربری و کلمه عبور برای استفاده از شبکه اینترانت دانشکده:

برای این منظور با در دست داشتن کارت دانشجویی موقت خود به کارشناس مرکز کامپیوتر مراجعه نمائید.کارت دانشجویی موقت برای دانشجویان مقطع کارشناسی شامل برگه ای با مشخصات فردی و عکس روی آن می باشد که از دفتر آموزش دانشکده هنگام ثبت نام دریافت می نمایند و برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری فیش مربوط به شناسه کاریری و رمز عبور پورتال آموزشی آنها می باشد.

امکانات شبکه اینترانت دانشکده شامل دسترسی به Drive شخصی ( دسترسی در داخل دانشکده و تنها برای شخص دانشجو)، استفاده از FileSharing ( فایلهای موجود روی کامپیوتر Sepehr ) و PrinterSharing است که نحوه دسترسی به آنها به طریق زیر می باشد:

 FileSharing

Start Windows :Run: \\Sepehr

اساتید در این شاخه فایلهای درسی خور را به اشتراک گذاشته اند و همچنین پوشه ای به نام Software موجود می باشد که نرم افزارهای موردنیاز دانشکده در آن به اشتراک گذاشته شده است.

   PrinterSharing

برای استفاده از پرینتر دانشکده به طریق زیر عمل کنید:

ابتدا به مسئول مرکز کامپیوتر مراجعه نموده و اعتبار پرینت خود را اضافه نمایید. سپس با شناسه کاربری و رمز عبور مربوط به شبکه اینترانت خود روی یکی از کامپیوترهای دانشکده Login شده و مراحل زیر را انجام دهید:

Start Windows :Run:\\pserver

 

در صفحه باز شده سه پرینتر به نامهای HP Black & white, HP Double Side, HP Color 4700 دیده می شود که یکی رنگی و يكي سیاه و سفید تكرو و ديگري سياه و سفيد دورو می باشد. روی یکی از آنها دو بار کلیک نمایید تا پرینتر مربوطه در اکانتتان تعریف شود. سپس فایل خود را باز نموده و گزینه پرینت را انتخاب نموده و سایز کاغذ خود را روی A4 تنظیم نمایید و پرینت خود را بگیرید.

برای فایلهای PDF برای انتخاب سایز کاغذ به طریق زیر عمل کنید :

در صفحه ابتدایی Page Setting را روی None تنظیم کرده و سپس کلید Properties را فشرده و در Tab ،Paper سایز را A4 انتخاب نمایید.

FTP دانشكده براي دسترسي به پوشه هاي استادان

My Computer را باز كنيد و در نوار آدرس ftp://172.21.240.3 را تايپ كنيد و كليد Enter را بزنيد.صفحه Internet Explorer باز شده و پوشه هاي استادان به نمايش در مي آيد. براي مشاهده پوشه ها در Internet Explorer در منوي Tools به زيرمنوي Internet Options رفته و در قسمت Advanced، تيك Enable Ftp folder view را برداريد.

اين آدرس از تمام دانشگاه قابل دسترسي مي باشد.

قوانین و مقررات مرکز کامپیوتر دانشکده مهندسی برق

مرکز کامپیوتر دانشکده تنها مختص استفاده دانشجویان دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر می باشد و در صورت حضور بقیه افراد با دانشجوی متخلف برخورد خواهد شد.

لطفا" از آوردن همراه ( دوست- بستگان) خودداری نمایید، این مرکز تنها می تواند پذیرای دانشجویان خود باشد.

از بازی کردن Game های کامپیوتری و دانلود فیلم و موسیقی جدا" خودداری نمایید.

از دادن اکانت خود به سایر دانشجویان دانشکده های دیگر خودداری نمایید، در صورت مشاهده اکانت شما بسته می شود.

سکوت و آرامش را در مرکز رعایت نمایید. ( حرف زدن و خندیدن با صدای بلند موجب بی نظمی و مزاحمت برای بقیه دوستانتان می باشد).

از نشستن بر روی میزها و جابجا نمودن لوازم کامپیوتری ( جابجا نمودن ماوس، کیبورد، کیس، LCD، جدا نمودن کابلهای برق و شبکه) جدا" خودداری نمایید.

تسویه دانشجو از مرکز به منزله پاک شدن اکانت دانشجو می باشد که پس از آن حق استفاده از مرکز را نخواهد داشت.