امکانات دانشکده

مرکز کامپیوتر دانشکده مهندسی برق  واقع در طبقه منهای یک ساختمان ابوریحان مجهز به 160 کامپیوتر، پرینتر رنگی و سیاه سفید و  اسکنر و 20 فضا برای اتصال لپ تاپ به شبکه دانشکده آماده خدمات کامپیوتری می باشد. ساعات مراجعه به مرکز در طول ترم از شنبه تا چهارشنبه از 7:30 الی 19  می باشد.

مسئولین مرکز کامپیوتر:

لیلا عزیزی همتی ( WebAdmin ) به شماره تلفن 64543384 می باشد.

اتاق سرور مستقر در طبقه 6 ساختمان ابوریحان، شماره 608، به شماره تلفن 64543396 می باشد.

مسئول اتاق سرور آقای جواد استادرضا ( NetAdmin ).

دانشجویان ورودی هر سال تحصیلی برای استفاده از امکانات مرکز کامپیوتر مراحل زیر را دنبال می نمایند:

گرفتن شماره کاربری و کلمه عبور برای استفاده از شبکه اینترانت دانشکده:

برای این منظور با در دست داشتن کارت دانشجویی موقت خود به کارشناس مرکز کامپیوتر مراجعه نمائید.کارت دانشجویی موقت برای دانشجویان مقطع کارشناسی شامل برگه ای  با مشخصات فردی و عکس روی آن می باشد  که از دفتر آموزش دانشکده هنگام ثبت نام دریافت می نمایند و برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری فیش مربوط به شناسه کاریری و رمز عبور پورتال آموزشی آنها می باشد.

امکانات شبکه اینترانت دانشکده شامل دسترسی به Drive شخصی ( دسترسی در داخل دانشکده و تنها برای شخص دانشجو)، استفاده از FileSharing ( فایلهای موجود روی کامپیوتر Sepehr ) و PrinterSharing است که نحوه دسترسی به آنها به طریق زیر می باشد:

  • FileSharing

Start Windows :Run: \\Sepehrاساتید در این شاخه فایلهای درسی خور را به اشتراک گذاشته اند و همچنین پوشه ای به نام Software موجود می باشد که نرم افزارهای موردنیاز دانشکده در آن به اشتراک گذاشته شده است.

  • PrinterSharing

برای استفاده از پرینتر دانشکده به طریق زیر عمل کنید:

ابتدا به مسئول مرکز کامپیوتر مراجعه نموده و اعتبار پرینت خود را اضافه نمایید. سپس با شناسه کاربری و رمز عبور مربوط به شبکه اینترانت خود روی یکی از کامپیوترهای دانشکده Login شده و مراحل زیر را انجام دهید:

Start Windows :Run:\\pserver

 در صفحه باز شده سه پرینتر به نامهای HP Black & white, HP Double Side,  HP Color 4700 دیده می شود که یکی رنگی و يكي سیاه و سفید تكرو و ديگري سياه و سفيد دورو می باشد. روی یکی از آنها دو بار کلیک نمایید تا پرینتر مربوطه در اکانتتان تعریف شود. سپس فایل خود را باز نموده و گزینه پرینت را انتخاب نموده و سایز کاغذ خود را روی A4 تنظیم نمایید و پرینت خود را بگیرید.

برای فایلهای PDF برای انتخاب سایز کاغذ به طریق زیر عمل کنید :

در صفحه ابتدایی Page Setting را  روی None تنظیم کرده و سپس کلید Properties را فشرده و در Tab ،Paper سایز را A4 انتخاب نمایید.

 

FTP دانشكده براي دسترسي به پوشه هاي استادان

 

My Computer را باز كنيد و در نوار آدرس ftp://192.168.100.3 را تايپ كنيد و كليد Enter را بزنيد.صفحه Internet Explorer باز شده و پوشه هاي استادان به نمايش در مي آيد. براي مشاهده پوشه ها در Internet Explorer در منوي Tools به زيرمنوي Internet Options رفته و در قسمت Advanced، تيك Enable Ftp folder view را برداريد.

 

اين آدرس از تمام دانشگاه قابل دسترسي مي باشد.

قوانین و مقررات مرکز کامپیوتر دانشکده مهندسی برق

مرکز کامپیوتر دانشکده تنها مختص استفاده دانشجویان دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر می باشد و در صورت حضور بقیه افراد با دانشجوی متخلف برخورد خواهد شد.

لطفا" از آوردن همراه ( دوست- بستگان) خودداری نمایید، این مرکز تنها می تواند پذیرای دانشجویان خود باشد.

از بازی کردن Game های کامپیوتری و دانلود فیلم و موسیقی جدا" خودداری نمایید.

از دادن اکانت خود به سایر دانشجویان دانشکده های دیگر خودداری نمایید، در صورت مشاهده اکانت شما بسته می شود.

سکوت و آرامش را در مرکز رعایت نمایید. ( حرف زدن و خندیدن با صدای بلند موجب بی نظمی و مزاحمت برای بقیه دوستانتان می باشد).

از نشستن بر روی میزها و جابجا نمودن لوازم کامپیوتری ( جابجا نمودن ماوس، کیبورد، کیس، LCD، جدا نمودن کابلهای برق و شبکه) جدا" خودداری نمایید.

تسویه دانشجو از مرکز به منزله پاک شدن اکانت دانشجو می باشد که پس از آن حق استفاده از مرکز را نخواهد داشت.