گروه ها و برنامه های درسی مقطع کارشناسی

 | تاریخ ارسال: 1398/9/11 | 

۱-الکترونیک

 گروه الکترونیک مسئولیت آموزش دانشجویان  دوره های کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترای این گرایش و نیز انجام امور پژوهشی در زمینه های مربوطه از قبیل سیستمهای الکترونیکی ، میکرو الکترونیک ، الکترونیک  دیجیتال ، الکترونیک  نوری رباتیک ،فتونیک و تکنولوژی ساخت اداوات نیمه هادیها، شناسایی الگو ، شناسایی حروف ،  طراحی سیستم های مطمئن، طراحی چند پردازنده موازی ، پردازش تصاویر دیجیتال ، پردازش گفتار ، شبکه های عصبی و پردازش سیگنال  زلزله را برعهده دارد.

۲-قدرت

گروه قدرت در سال ۱۳۷۹ بعنوان تنها قطب علمی کشور در گرایش قدرت شناخته شد . این گروه علاوه بر پژوهش، آموزش دانشجویان دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری این گرایش را در زمینه های ماشین های الکتریکی، الکترونیک قدرت و مدیریت انرژی الکتریکی، انرژی های نو، عایق ها و فشار قوی، سازگاری  الکترومغناطیس، تست های غیر مخرب، سیستم های HVDC  و  FACTS ، حالات گذرا و دینامیک، توسعه نرم افزارهای شبیه ساز ،  کیفیت توان، کنترل  سرعت موتورها و کاربرد هوش محاسباتی و خودروی"دورگه" ، برعهده دارد .
 

۳-کنترل

گروه کنترل دانشکده مهندسی برق در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می پذیرد. دوره آموزش کارشناسی ارشد و دکتری در گرایش کنترل دانشگاه امیرکبیر به ترتیب از سالهای ۱۳۶۳ و ۱۳۶۶ آغاز شد . این گروه هم اکنون در دو رشته "مهندسی برق-کنترل" و مهندسی برق- مکاترونیک سیستم های ابزار دقیق" دانشجوی کارشناسی ارشد می پذیرد. اعضای هیئت علمی این گروه در رشته های آموزشی میان رشته ای مکاترونیک، رباتیک و مهندسی راه آهن برقی نیز فعال بوده و به راهنمایی دانشجو می پردازند. هم اکنون دانشجویان در شش آزمایشگاه تحقیقاتی زیر نظر این اساتید گروه به تحقیق در مسایل روز می پردازند و اعضای هیئت علمی این گروه در چهار پژوهشکده دانشگاه عضو فعال بوده و در انجام پروژه های آن ها مشارکت دارنددانش آموختگان موفق این گروه در داخل و خارج کشور در صنایع، موسسات تحقیقاتی آموزشی و دانشگاهی مشغول به کار هستند. کادر علمی تخصصی گروه کنترل در زمینه های کنترل کلاسیک ، کنترل هوشمند، مدلسازی و شناسایی، رباتیک و اتوماسیون به پژوهش پرداخته، و با همکاری تنگاتنگ با صنایع پروژه های متنوعی در زمینه های مدلسازی ،کنترل و بهینه سازی عملکرد سیستم ها درصنایع نفت ،گاز و پتروشیمی ،خودروسازی ،رباتیک پزشکی ،صنایع دفاع ،صنایع نیرو ،داروسازی ،مخابرات و صنایع فضایی از جمله ماهواره انجام داده اند.
از افتخارات این گروه می توان به کسب عناوین پژوهشگر نمونه ،چهره ماندگار، پژوهشگر پیشکسوت نمونه، نویسنده کتب برتر و دانشجوی برتر، پایان نامه های برتر دانشگاه توسط محققین ،دانشجویان و کادر هیئت علمی نام برد.گروه کنترل دانشکده برق دانشگاه امیر کبیر مفتخر به کسب عنوان قطب علمی کنترل می باشد.

۴-مخابرات

گروه مخابرات از سال ۱۳۸۴ بعنوان قطب علمی مخابرات رادیویی کشور شناخته شد. دانشجویان  گرایش مخابرات در دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تحت  نظر این گروه آموزش دیده و این گروه  در زمینه های پژوهشی، مخابرات از قبیل آنتن ها، انتشار امواج، رادار، مایکروویو و فناوری موج میلی متری، مخابرات بدون سیم، سازگاری الکترومغناطیسی، تستهای غیر مخرب، پردازش گفتار و پردازش تصاویر و مخابرات  نوری، کد سازی و فشرده سازی اطلاعات و مخابرات ماهواره ای، فعالیت های لازم را برعهده دارد.
 CAPTCHA
دفعات مشاهده: 15001 بار   |   دفعات چاپ: 582 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر