مکاترونیک

 | تاریخ ارسال: 1398/11/30 | 
The Synergic Integration of Mechanics and Electronics with Computers or Control to Enable the Design of Enhanced Products or Process.
  
هدف از ایجاد این رشته تربیت متخصصانی است که بتوانند هدایت پروژه ها یی که تلفیقی از دانش  مهندسی برق ،مکانیک و کامپیوتر را دارد بر عهده بگیرند.
دانشگاه صنعتی امیرکبیر از پیشگامان تاسیس گروه میان رشته مکاترونیک در ایران محسوب می شود. رشته مکاترونیک در سال ۱۳۸۸ با مدیریت پروفسور جعفر میلی منفرد شروع به کار کرد و همواره مصداق  یک نمونه همکاری  و همیاری  موفق دانشکده های مختلف  در دانشگاه صنعتی امیرکبیر بوده است. در این گروه آموزشی اساتید زبده از چهار دانشکده مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی پزشکی و ریاضی و علوم کامپیوتر و دو پژوهشکده  فناوری های نو و هوافضا به تربیت دانشجویان در دوره کارشناسی ارشد می پردازند. همفکری و همکاری دو استاد راهنما با  تخصص مختلف برای هر دانشجو به تربیت ایشان با ماهیت میان رشته ای کمک شایانی می کند. خوشبختانه درصد بالایی از دانش آموختگان این رشته هم اکنون در دانشگاه های و صنایع موفق داخل و خارج از کشور مشغول به کار و یا تحصیل هستند. امید است  با همدلی و کوشش بتوانیم متخصصین پر انگیزه  و محققین پرتلاش برای  سربلندی ایران عزیزمان تربیت کنیم.CAPTCHA
دفعات مشاهده: 4292 بار   |   دفعات چاپ: 578 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر