جایگاه دانشگاه صنعتی امیرکبیر بر اساس رتبه بندی جهانی NTU

 | تاریخ ارسال: 1399/8/7 | 
دانشگاه صنعتی امیرکبیر بر اساس رتبه بندی جهانی NTU ، جایگاه خوبی در رشته های مختلف کسب کرده است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه ملی تایوان از سال ۲۰۰۷ دانشگاه‌های جهان را بر اساس کمیت و کیفیت عملکرد آنها در مقالات علمی مورد رتبه بندی قرار می‌دهد و هر ساله ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان را معرفی می‌کند.
این نظام علاوه بر رتبه بندی کلی، ۳۰۰ دانشگاه برتر را در ۶ زمینه و ۱۴ موضوع رتبه بندی می‌کند. هدف این نظام رتبه بندی، ارزیابی عملکرد علمی موسسه‌ها به ویژه عملکرد پژوهشی آنها بر پایه شاخص‌های عینی و بدون سوء گیری است.
ارزیابی در این نظام، در ۸ شاخص و سه محور بهره‌وری پژوهش، تاثیر پژوهش و تعالی پژوهش انجام می‌شود. اطلاعات شاخص‌های این نظام از نمایه نامه‌های استنادی «وب آو ساینس»، «شاخص اچ» و «کلاریویت آنالیتیکس» استخراج می‌شود.
دانشگاه صنعتی امیرکبیر در زمینه مهندسی دارای رتبه ۱۲۷ بین المللی است و در بین دانشگاه های ایران پس از دانشگاه تهران رتبه دوم کشوری را دارا می باشد.
همچنین در رتبه بندی  موضوعی  دانشگاه صنعتی امیرکبیر رتبه ۳۳ در مهندسی مکانیک ، رتبه ۶۵ در ریاضیات، رتبه ۱۱۹ در علوم کامپیوتر، رتبه  ۱۴۵ در مهندسی الکترونیک، رتبه ۱۶۱ در علم مواد، رتبه ۱۷۱در مهندسی شیمی و رتبه ۱۷۳ در مهندسی عمران  را به خود اختصاص داده است.
گزارش سال ۲۰۲۰ نظام رتبه‌بندی NTU حاکی از این است که دانشگاه‌های کشور در موضوعات مهندسی حضور پررنگی دارند .CAPTCHA
دفعات مشاهده: 3279 بار   |   دفعات چاپ: 114 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر