دکتر حسین عسکریان ابیانه استاد دانشکده مهندسی برق، دانشمند برتر در هفته پژوهش

 | تاریخ ارسال: 1399/11/1 | 
دکتر حسین عسکریان ابیانه استاد دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر به عنوان دانشمند برتر در هفته پژوهش شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر حسین عسکریان ابیانه استاد دانشگاه صنعتی امیرکبیر در هفته پژوهش و فناوری به عنوان دانشمند برتر در ارتباط با جامعه و صنعت در هفته پِژوهش از سوی وزارت علوم انتخاب شد و از سوی وزیر علوم مورد تقدیر قرار گرفت. ایشان بیش از سیصد و شصت مقاله در ژورنالها و کنفرانس های معتبر به چاپ رسانیده که بیش از یکصدو شصت مقاله در ژورنالهای معتبر و بین المللی ISI بوده است.
این استاد دانشگاه صنعتی امیرکبیر به عنوان مدیر پروژه طرح کلان ملی «طراحی و ساخت رله ملی دیجیتال و هوشمند و تسترآن» معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت مادر تخصصی توانیر بوده است. در اجرای قرارداد مهم و تقاضا محور در حوزه برق نقش قوی و اساسی داشته است.
وی راهنمایی بیش از یکصد دانشجوی تحصیلات تکمیلی که بیش از سی درصد آنها در مقطع دکتری بوده است.
این استاد دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به چاپ ۸ کتاب در زمینه سیستم های قدرت و حفاظت رله ها شده است .
این استاد دانشگاه صنعتی امیرکبیر با نهادها و صنایع مختلفی  در راستای بهبود بهره وری و کارایی همکاری داشته اشت که دراین راستا می توان به عضویت در کمیته تحقیقات شرکت های برق منطقه ای تهران، شرکت توزیع برق تهران بزرگ، شرکت های توزیع برق البرز، مشارکت در تهیه برنامه سالانه و آینده تحقیقات و توسعه شرکت مادر تخصصی توانیر اشاره کرد.
همچنین وی نائب رئیس IEEE بخش ایران، رئیس مجامع تخصصی(چپترها) IEEE شاخه ایران و عضویت هیات مدیره و نائب رئیس انجمن مهندسین برق و الکترونیک ایران بوده است.
شایان ذکر است؛ ایشان استاد نمونه ی کشوری، پژوهشگر برتر دانشگاه صنعتی امیرکبیر، مدیر پروژه برگزیده ی علمی صنعتی توسط وزارت علوم تحقیقات و فناوری، برنده جایزه خوارزمی، برنده جایزه خاتم و ثبت دو اختراع را در کارنامه خود دارند.CAPTCHA
دفعات مشاهده: 7724 بار   |   دفعات چاپ: 298 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 1 بار   |   0 نظر