تسلیت فقدان استاد ارجمند جناب آقای دکتر «سیدناصر هاشمی»

 | تاریخ ارسال: 1400/5/12 | 

با نهایت تأسف؛ فقدان تأثرانگیز استاد ارجمند دانشکده «ریاضی و علوم کامپیوتر» جناب آقای دکتر «سید ناصر هاشمی» را تسلیت عرض می‌نمایٔیم. 

استاد ارجمندی که در راه تعلیم و تربیت جوانان نخبه کشور و هم چنین خدماتی ارزشمند برای اعتلا و بالندگی این مرزوبوم از هیچ کوششی فروگذار نکردند.
 
باردیگر این ضایعه‌ی اندوه‌بار را به خانواده ایشان و جامعه علمی کشور تسلیت عرض نموده، از خداوند متعال برای آن فقید سعید، علو درجات و برای بازماندگان صبر جمیل مسیٔلت داریم. 

روحشان شاد و یادشان گرامی باد.

آشنایی بیشتر با این استاد ارجمند: 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر سید ناصر هاشمی عضو هیات علمى دانشکده ریاضى و علوم کامپیوتر  دانشگاه صنعتی امیرکبیر بامداد روز شنبه نهم مردادماه بر اثر بیماری کرونا به دیدار حق شتافت.

مرحوم دکتر سید ناصر هاشمی مدرک دکتری خود را در رشته مهندسى برق و کامپیوتر از دانشگاه واترلو اخذ نمود. سپس این استاد بزرگوار، دو سال دوره پسادکتری خود را در دانشگاه وینیپگ گذراند و با وجود امکان ماندن در کشورهاى کانادا و آلمان در سال ۱۳۸۶ به ایران بازگشت و به عنوان عضو هیات علمی گروه علوم کامپیوتر در دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر دانشگاه صنعتی امیرکبیر مشغول به تعلیم و تربیت فرزندان این مرز و بوم شد.

وی در طی سالهاى فعالیت علمى و پژوهشى خود ۴۱ دانشجوی کارشناسی ارشد و ۱۰ دانشجوی دکتری تربیت کرد.

دکتر سید ناصر هاشمی، همواره به عنوان شخصیتى متین، مومن، بردبار و مهربان، در کلام و رفتار، در بین همکاران و دانشجویانشان شناخته مى شد. ایشان همچنین معلمی دلسوز و آگاه بود و نگاه درستی به پژوهش در دانشگاه داشت. 

ایشان همواره حضور پررنگ در دانشکده داشته و زمان خود را به مباحثه علمى و پژوهش با دانشجویان و دیگر اساتید اختصاص مى داد. 

بدون تردید این واقعه اسفناک، فقدانی جبران ناپذیر برای جامعه علمى و دانشگاهی به شمار می رود.

دانشگاه صنعتی امیرکبیر درگذشت دکتر سیدناصر هاشمی را به جامعه علمی و دانشگاهی کشور تسلیت می گوید.

************
به استحضار می رساند مجلس ترحیمی به مناسبت گرامیداشت ایشان به صورت مجازی در تاریخ چهارشنبه ۱۳/۵/۱۴۰۰ ساعت ۲ بعدازظهر از طریق لینک زیر برگزار می گردد:
https://gharar.ir/live/cbf۹۶cf۸
حضور سروران گرامی سبب شادی روح آن مرحوم و دلگرمی خانواده ایشان می باشد. لازم به ذکر است که برای ورود حتما از مرورگر کروم استفاده کنید.